Na německém veletrhu Light+Building byl představen český koncept Smart City

Frankfurt nad Mohanem má za sebou letošní ročník předního světového veletrhu Light+Building. Na společném stánku představili společnosti TECO, T-Mobile a HAIDY návštěvníkům unikátní projekt The OAKS Prague.

Mezinárodní veletrh osvětlení a stavebních služeb se v Německu koná každé dva roky a letos proběhl v termínu 18. – 23. března 2018. Jeho prestiž a mezinárodní význam potvrzuje to, že se jej letos zúčastnilo přes 220 000 návštěvníků a 2 714 vystavovatelů.  Z toho více než polovina návštěvníků a 70 % vystavovatelů byla ze zahraničí. Veletrh má za cíl propojit architekty, developery, integrátory různých systémů i koncové zákazníky a představit jim nejnovější trendy v oboru osvětlení, elektrotechniky i automatizace.

České zastoupení letos mělo za cíl prezentovat veřejnosti nově vznikající projekt The OAKS Prague. Tato rezidence, vyrůstající v Nebřenicích jihovýchodně u Prahy, nabízí inteligentní a moderní bydlení uprostřed malebné krajiny. T-Mobile pro rezidenci vyvinul takzvaný Smart House koncept, který posouvá hranice standardních možností chytré domácnosti na úroveň chytrého města. HAIDY pro tento smart koncept dodává „Inhouse technologie“, které zahrnují ovládání všech prvků chytré domácnosti, simulaci přítomnosti, interkom, statistiky a vyhodnocování energií. Všechny řídicí systémy HAIDY jsou založeny na hardwaru společnosti TECO, která se výrobě PLC automatů věnuje již několik desetiletí a zajišťuje tak maximální kvalitu.

OAKS

Ukázka domu v The OAKS

Tym

Tým HAIDY představuje řídicí systém pro domy v OAKS

Velký zájem návštěvníků jen potvrzuje fakt, že trend domácích automatizací neustále roste a přibližuje se stále širším skupinám obyvatelstva.

„Tento veletrh jsem absolvoval již v minulosti a je vidět značný nárůst návštěvnosti,“ konstatoval Petr Ovčáček, zástupce obchodního ředitele společnosti TECO. „Letošní stánek navštívilo velké množství odborníků, integrátorů různých systémů či architektů hledajících dodavatele pro své projekty. Oceňovali náš systém TECOMAT i jeho propojení se softwarem HAIDY.“

Jeho slova potvrzuje i Filip Rezek, obchodní ředitel společnosti HAIDY: „Návštěvníci z řad odborníků i koncových zákazníků měli velký zájem dozvědět se podrobnosti o konceptu Smart City a byli překvapeni, kam vývoj v oboru inteligence směřuje.  Velký ohlas mělo naše komplexní řešení automatizace, takzvané řešení na klíč. To v praxi znamená, že celý systém je kompletně připravený i naprogramovaný a po drobných úpravách je možné jej spustit, což je velká výhoda například při jeho dodávkách do zahraničí.“

Další velkou akcí, kde budou moci návštěvníci potkat zástupce společností HAIDY a TECO, bude mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který proběhne 18. – 22. září 2018 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany.

Více informací:

www.haidy.cz
www.tecomat.cz
www.t-mobile.cz
www.theoaksprague.cz

zpět na aktuality