Účastníme se soutěže ČEEP 2016 s projektem pasivní školy

V úterý 21. listopadu 2017 proběhne v budově CIIRC ČVUT slavnostní vyhlášení celostátní soutěže ČEEP 2016 (Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku), ve které soutěžíme s unikátním projektem energeticky soběstačné školy v Kněžmostě.

Soutěž ČEEP již patnáctým rokem vyhledává a prezentuje mimořádně ekonomické a ekologické projekty, stavby či technologie. Jejím cílem je zlepšování životního prostředí v českých městech a obcích, rozvoj průmyslu i dosažení úspor energie ČR.

Po minulém velkém úspěchu s projektem Sky Barrandov, za který jsme obdrželi 3 ceny, letos soutěžíme s projektem přístavby základní školy v Kněžmostě. Tato obec nedaleko Mnichova Hradiště se rozhodla zmodernizovat budovu základní školy tak, aby byla maximálně úsporná a energeticky téměř soběstačná. Celý objekt bude vybavený nejmodernějšími technologiemi, které budou řízeny centrálním řídicím systémem HAIDY.

O hygienickou výměnu vzduchu se zde bude starat několik rekuperačních jednotek. Kvalitu osvětlení řeší speciálně navržené světelné zdroje, které reagují na intenzitu světla v místnosti. Navržený systém bude hlídat i optimální teplotu v budově za pomocí stínící techniky a topného systému. Zdrojem elektrické energie pak bude fotovoltaický systém.

Projekt ukazuje cestu, jak lze spořit budoucí náklady za teplo i elektřinu a zajistit zdravé prostředí pro výuku. Dobře navržená školní budova pomůže našim dětem i učitelům, aby měli ke vzdělávání ty nejlepší podmínky. Máme radost, že trend výstavby takto důležitých budov se posouvá daným směrem, a věříme, že podobných pasivních škol bude každým rokem přibývat.

Budeme rádi, pokud tento unikátní projekt v soutěži oceněn, protože by si to určitě zasloužil. Držte nám palce!

Více o soutěži: http://www.top-expo.cz/ceep-2016/

Knezmost1 Knezmost2 Knezmost3

zpět na aktuality