Únorové veletrhy potvrdily rostoucí zájem o chytré a úsporné bydlení

V uplynulém měsíci jsme se s naším týmem vydali hned na dva významné veletrhy. Od 1. do 4. února to byly Dřevostavby na holešovickém Výstavišti, od 8. do 10. února se pak v PVA EXPO Praha Letňany konal veletrh FOR PASIV.  Oba veletrhy zaznamenaly velkou účast a jinak na tom nebyl ani náš stánek.

Zájem o inteligentní domácnosti roste

Oborových veletrhů se účastníme pravidelně, a tak můžeme s jistotou říct, že zájem veřejnosti o chytré bydlení v poslední době roste. Návštěvnost našeho stánku se rapidně zvýšila, na obou akcích se u nás zastavily stovky návštěvníků. Téměř sto z nich projevilo aktivní zájem o náš inteligentní řídicí systém a nechalo nám své kontakty. K dnešnímu dni máme z těchto kontaktů již 70 poptávek po realizaci a každým dnem toto číslo ještě roste.

Podle výzkumů pojmu chytrá domácnost v České republice rozumí asi jen 15 % lidí a zhruba 2 procenta takovou domácnost vlastní. To jsou oproti světu velmi nízká čísla, protože například v sousedním Německu je inteligentními systémy vybaveno více než 11 % domácností. Za poslední čtyři roky se však prodej chytrých systémů v Česku údajně zčtyřnásobil a tento rostoucí trend bude pravděpodobně pokračovat.

Další v pořadí je veletrh ve Frankfurtu

Právě ve zmíněném Německu bude naše další zastávka, a to na mezinárodním veletrhu Light + Building, který se koná od 18. do 23. března ve Frankfurtu. Na něm společně s partnery T-Mobile a TECO představíme unikátní rezidenční projekt The OAKS Prague, který spojuje bydlení uprostřed krásné přírody se všemi vymoženostmi moderního městského života, to vše pouhých 30 minut od centra Prahy. Řídicí systém HAIDY se zde stává součástí jedinečného konceptu chytrého bydlení a chytré vesnice, který pro daný projekt vymyslel T-Mobile.

zpět na aktuality