Zástupce Haidy a.s. přednášel na IOT Fóru

Na konferenci byly představeny případové studie, vizionářské teze a ukázky praktických využití. Ukázky jak Internet of Things (IOT) funguje.

S miliardami věcí, které jsou již připojeny k internetu, stojíme na počátku vzrušující éry. Internet věcí proměňuje nejen města, průmysl a podnikatelskou sféru, ale mění způsob, jakým lidé žijí. Posláním IDC je pomoci účastníkům konference lépe porozumět současným trendům, nalézt oblasti budoucího růstu a být v oboru vždy o krok napřed.

Konference zároveň nabídla velký prostor pro setkání s kolegy z branže a navázání nových obchodních vztahů.

Tomáš Poláček za tým Haidy přednášel na téma Automatizace a IOT.

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro propojení vestavěných zařízení s Internetem. Propojení zařízení by mělo být zejména bezdrátové a mělo by přinést nové možnosti vzájemné interakce nejen mezi jednotlivými systémy a též přinést nové možnosti jejich ovládání, sledování a zajištění pokročilých služeb.

Tomáš Poláček má v HAIDY a.s. na starost automatizaci budov, produktové portfolio a exportní aktivity. V minulosti se věnoval konstrukci zabezpečovacích systémů budov a návrhu testovacích platforem pro nově vyvinuté integrované obvody. Vytvořil systém monitorování teplot v hlubokomrazících boxech pro oblast zdravotnictví.

 

Tomáš Poláček - IOT Fórum

Tomáš Poláček – IOT Fórum

zpět na aktuality