RODINNÝ DŮM V TRNAVĚ

Původně se mělo jednat o první realizaci systému HAIDY vůbec. Díky zpoždění stavebních prací se však implementace v tomto domě odehrála až po dokončení domu ve Zdiměřicích. Jedná se o malý bungalov 3 +kk bez samostatné technické místnosti, což představovalo výzvu z hlediska umístění řídící jednotky. Problém jsme vyřešili umístěním serveru HAIDY a několika zařízení systému ve spodní části vestavěné skříně. Většina ovládacích prvků se nachází u jednotlivých koncových zařízení.

ROZSAH INSTALACE

Většina světel v tomto malém domě je díky HAIDY stmívatelná. HAIDY dále přímo ovládá topná radiátorová tělesa a podlahové topení v koupelně a zabezpečovací systém složený z pohybových a kouřových detektorů a magnetických kontaktů na dveřích a oknech.

PRŮBĚH REALIZACE

Díky flexibilitě, která je jednou z hlavních předností HAIDY, se při této instalaci potvrdila jednoduchost a rychlost, s jakou je možné proměnit i malý dům či byt v inteligentní domácnost. Samotná realizace byla rozdělena na dvě části. První – silnoproud – je od HAIDY de facto úplně oddělený a má samostatný rozvaděč. Ve druhé fázi byly nataženy rozvody pro HAIDY – tedy stmívače, vypínače, senzor-moduly a IO moduly, společně s rozvody bezpečnostního systému. Následovaly ethernetové rozvody a televize. Součástí systému HAIDY v tomto domě je i Wi-FI access point, který se stará o pokrytí celého domu bezdrátovou datovou sítí.

Instalace kabelových rozvodů trvala jednomu pracovníkovi jen pár dní. Jelikož byly v domě už hotové podlahy, všechny kabely jsou vedeny v sádrokartonových podhledech, případně drážkami vysekanými do zdí. Oživení a nakonfigurování systému zabralo další dva dny. Přesto, že byl systém již několik krát měněn a upgradován, abychom otestovali všechny nové funkčnosti, které v laboratorních podmínkách vývoje nelze simulovat, do dnešního dne jsme se nesetkali s žádným výpadkem či poruchou.

INFORMACE O REALIZACI

Použitý systém: HAIDY Plus
Lokalita: Mimo ČR